اهمیت بیشتر به زیبایی دندان | بیماری

دکتر کامران امیرقلی ، با اشاره به اینکه کامپوزیت دندانا از نظر اقتصادی هزینه کمتری واسه فرد داره، گفت: کامپوزیتایی که به طور تخصصی واسه درمانای زیبایی استفاده کرده می شه، خیلی کم و خیلی کم هستن. پس هر کامپوزیت رو نمیشه به این خاطر که سفید و مستحکمه به اسم کار زیبایی روی دندون گذاشت.

ایشون در ادامه اضافه کرد: کامپوزیتای زیبایی باید علاوه بر دارا بودن طیف رنگی قابل قبول، توانایی بازسازی لایه به لایه دندون یعنی مینا و عاج رو داشته باشه، علاوه بر اون بسیار عالی دندون رو پوشش دهد و در عین حال محکم باشه تا بتونه درخشندگی و طبیعی بودن یه دندون واقعی رو بسازه.

این عضو انجمن دندونپزشکی زیبایی آمریکا اعلام کرد: ارزون بودن، توانایی انجام تو یه یا دو جلسه و نبود نیاز به انجام قالب گیری از امتیازات این روشه. دندانا تراش نمی خورن یا خیلی کم تراش داده می شن. قابل بازسازی بودن دوباره در صورت شکستگی و لب پر شدگی و دارا بودن زیبایی از امتیازات کامپوزیت ونیرهاه.

امیرقلی قشنگ تر و طبیعی تر بودن دندانا رو از امتیازات پرسلن لمینیت نسبت به کامپوزیت ونیر دونست و گفت: موندگاری بین ۱۰ تا ۱۵ سال و استواری و ثبات رنگ از دیگر امتیازات اون هستش.

این دندانپزشک در آخر تاکید کرد: طول عمر کم (بین ۳ تا ۵ سال و بیشترین حد ۸ سال)، تغییر رنگ کم کم و رنگ گرفتگی در لبه های بازسازی، سایش در طول زمان و لب پر شدگی به همراه شکستگی از مشکلات کامپوزیت ونیرهاه.

منبع : hidoctor.ir

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو