اهمیت بهداشت استخر | بیماری

: اهمیت بهداشت استخر

«رضا سلیمانی»، مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین اعلام کرد: رعایت مسائل بهداشتی در ورزش شنا اهمیت خاصی داره.

ایشون اضافه کرد: بهداشت استخرها هم از طرف کسائی که واسه شنا به استخرها مراجعه می کنن و هم از طرف مسئولان نگه داری استخرها باید روش زوم بشه.

سلیمانی گفت: کنترل عوامل شیمیایی و میکروبی آب استخرها در محدوده استاندارد، نبود پذیرش شناگران بیشتر از ظرفیت استخرها، نظارت کامل در تموم مدت سانسا بر دوش گرفتن قبل از ورود و وارد شدن در حوضچه کُلر و نبود عرضه مواد غذایی گرم در محوطه استخر از جمله مواردیه که باید متولیان استخرها به اونا توجه کنن.

ایشون گفت: نظافت همه قسمتای استخر در آخر هر سانس و استفاده مشاوران بهداشت محیط واسه نظارت فنی بر کیفیت بهداشتی استخرها از دیگر موارد مهم در بهداشت استخرهاست که باید مورد توجه مسئولان این مراکز قرار گیرد.

مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین به دوش گرفتن کامل و به کار گیری شویندها در زمان ورود به استخر، به کار گیری لباس مایو مخصوص استخر، به کار گیری کلاه و عینک در زمان به کار گیری استخر و وارد شدن به داخل آب کُلر حوضچه ورودی و توقف ۲۰ ثانیه ای در اون به وسیله شهروندانی که به استخرها مراجعه می کنن، تأکید کرد.

سلیمانی گفت: رعایت نکات بهداشتی گفته شده می تونه جلوی خیلی از بیماریای منتقل شده پوستی و روده ای از راه آب استخرها رو بگیره و شهروندان و مسئولان استخرها می تونن عامل مهمی واسه قطع این زنجیره باشن.

(ایسنا)

.

منبع : hidoctor.ir

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو